Biustonosz do karmienia – jaki wybrać?

Jak dobrać stanik do karmienia, aby biust pozostał jędrny i skóra się nie rozciągała? Takie pytanie zadaje sobie większość przyszłych i świeżo upieczonych mam. Prawda jest taka, że nad doborem odpowiedniego biustonosza warto pomyśleć jeszcze w czasie ciąży. Dlaczego jest to tak ważne?

Jaki rozmiar wybrać?


Stanik do karmienia zazwyczaj kupuje się przed porodem, jednak z jego wyborem nie warto zbytnio się spieszyć. Jeżeli jest się w ciąży przede wszystkim nie warto sugerować się obecnym rozmiarem. Mimo że biust w trakcie ciąży jest większy, niż przed nią, to po porodzie będzie rozmiar większy. Jeżeli chodzi o rozmiar pod biustem to warto sugerować się tym, jak będzie się miało pod koniec ciąży. W kwestii rozmiaru miseczki trudno jest przewidzieć, jaka będzie odpowiednia, dlatego warto stawiać w pierwszej kolejności na uniwersalność i elastyczność miseczek. Biustonosz najlepiej kupować przed czasem karmienia, wówczas można go będzie odpowiedni dopasować.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu stanika do karmienia?


Ze względu na to, że po porodzie będziemy mieć większy biust, stanik musi być dobrym podparciem dla piersi (np. takie modele). Powinien być rozbudowany, musi posiadać regulację zapięcia, miseczki powinni idealne przylegać do piesi. Najważniejsze jest to, aby biustonosz był wygodny, dobrze sprawdza się takie bez fiszbinów, odradza się zakładanie push-upów czy bardotek. Czas karmienia noworodka jest szczególny, więc warto zadbać o swój komfort w pierwszej kolejności. Oczywiście nie wyklucza to tego, aby biustonosz był też ładny.