Jak wybrać botki, które będą idealne na imprezę?

Jeśli jesteś aktywną kobietą, która lubi weekendowe imprezy z całą pewnością, przydadzą Ci się botki, które będą idealne na tego rodzaju spotkania towarzyskie. Warto jednak zadbać o to, by buty te spełniały idealnie swoją funkcję. 

W jaki sposób dobrać botki tak, by te nie skracały optycznie nóg? 

Warto wiedzieć, że botki na obcasie to buty uniwersalne, które może zakładać każda kobieta. Ważne jest wybranie tego idealnego dla siebie modelu, dobrze skrojone okażą się nieocenionym skarbem w Twojej szafie. Podczas wyboru tych najwłaściwszych dla siebie botków, powinnaś zwracać baczną uwagę na nosek, obcas, a także na wysokość cholewki. Jeśli jesteś wysoką i szczupłą kobietą, wtedy powinnaś zdecydować się na płaski obcas, gdyż buty te w żadnym stopniu nie zachwieją proporcji Twojego ciała. Możesz też zdecydować się na płaski bądź kwadratowy obcas, który będzie szczególnie wskazany bez względu czy jesteś wysoka, czy niska, szczupła czy też gdy masz nieco pełniejsze kształty. Pamiętaj o tym, że szpic wydłuża sylwetkę oraz wysmukla nogę, dlatego jeśli masz bardziej masywne nogi, powinnaś zdecydować się właśnie na to rozwiązanie. Pamiętaj również o tym, by botki dopasować pod kolor spodni bądź rajstop, gdyż w ten sposób stylizacja, na którą się zdecydujesz nie skróci optycznie Twoich nóg. 

Jak dokonać najwłaściwszego wyboru botków? 

Botki na obcasie są właściwym rozwiązaniem, które idealnie się sprawdzi w sezonie jesień- zima, z tego względu, że są najczęściej ocieplane. Musisz mieć świadomość samej siebie, musisz wiedzieć, na jakiego rodzaju obcasie, czujesz się najbardziej komfortowo. Warto też, byś wiedziała, gdzie zakładasz botki, przy jaskiego rodzaju wydarzeniach towarzyszą ci one najczęściej. Musisz określić ściśle swoje priorytety, jeśli najwyżej cenisz komfort, wygodę to wtedy powinnaś zdecydowanie postawić na te o płaskiej podeszwie. Z pewnością, powinnaś zwracać uwagę na fakturę, z której wykonane są botki. Botki, które wykonane są ze skóry naturalnej powinny starczyć na długi czas. W przypadku, kiedy Twoim priorytetem jest elegancja, to wtedy właściwym rozwiązaniem będzie zamsz, choć nieco mniej odporny aniżeli skóra naturalna, to jednak są bezkonkurencyjne pod względem elegancji. Przed zakupem należy mieć świadomość tego, czego się poszukuje.