Jakie cechy powinna mieć kurtka zimowa damska?

Gdy nastają zimne jesiennie miesiące, niezwykle ważne jest, aby być ubranym odpowiednio od stóp do głów. Garderoba musi być miła i wygodna, ale przede wszystkim ciepła. Wybór kurtek zimowych, które zaspokajają te potrzeby, jest duży. Warto jednak pamiętać o niektórych właściwościach ubrań wierzchnich, gdy zimno staje się prawdziwym wyzwaniem.

Kurtka na jesienną słotę

Jedną z najważniejszych właściwości kurtki zimowej jest jej wodoodporność. Mroźne jesienne i zimowe miesiące są zimne, ale też deszczowe. Wodoodporna kurtka daje możliwość wychodzenia na zewnątrz bez przemarznięcia i przemoczenia. Im wyższa liczba wskazująca wartości wodoodporne, tym więcej wody może wytrzymać materiał kurtki, zanim przemoknie:

  • do 4000 mm: na krótkie wycieczki i do użytku w lekkim deszczu
  • 6000 mm: w przypadku krótkotrwałego ulewnego deszczu lub długotrwałego lekkiego deszczu
  • 8 000-12 000 mm: na ulewny deszcz przez kilka godzin i lekki deszcz przez długi czas
  • Powyżej 12 000 mm: można używać w przypadku bardzo ulewnego deszczu przez długi czas

Ważne jest również, aby kurtka zimowa była wiatroszczelna, aby zimny wiatr nie przedostawał się pod podszewkę.

Oddychalność odzieży wierzchniej ma znaczenie. Oddychający materiał kurtki zimowej pozwala pozbyć się nadmiaru ciepła. Daje to poczucie komfortu i zapobiega poceniu się. 

Praktyczne szczegóły robią różnicę

kurtka zimowa damska

Istotne jest, aby damska kurtka zimowa miała kilka praktycznych detali. Kaptur chroni głowę przed deszczem i wiatrem, a możliwość jego odpięcia pozwala zmienić styl kurtki. 

Nieocenione jest posiadanie kilku kieszeni w kurtce zimowej. Kieszenie to także wybór stylistyczny. Ważna jest liczba kieszeni i ich głębokość. Można w nich schować drobiazgi, takie jak klucze, czy telefon. Kieszenie chronią też ręce przed zimnem.

Mankiety mogą mieć nie tylko funkcję ozdobną, ale dobrze chronić przed wiatrem. Wykończone miękkim i ciepłym materiałem, dadzą pewność, że podczas spacerów w zimowej aurze, ręce nie zmarzną.