Koszula do karmienia – niezbędnik mamy karmiącej piersią

Karmienie piersią to piękna przygoda, ale i wielkie wyzwanie. Mama pod wieloma względami musi dopasować się do potrzeb dziecka, zmodyfikować nieco swoją garderobę, zaopatrzyć się w kilka gadżetów, które ułatwią jej to zadanie. Oprócz poduszki do karmienia czy wygodnego biustonosza przyda się również zaprojektowana z myślą o karmieniu koszula nocna.

Jak wygląda koszula nocna do karmienia?

Koszula do karmienia ze sklepu BiustonoszeDoKarmienia różni się przede wszystkim zapięciem umieszczonym w okolicy piersi. Dzięki niemu mama zyskuje szybki dostęp do piersi i może łatwo przystawić dziecko. Nie musi kombinować z podwijaniem ubrania czy wystawianiem piersi przez dekolt, co jest kłopotliwe i powoduje dyskomfort. Wystarczy odpiąć zameczek, by wystawić jedną z piersi i nakarmić maluszka. Mama zyskuje ogromną wygodę i spokój, przystawianie do piersi staje się szybsze, bardziej komfortowe, co jest niezwykle ważne w przypadku mam noworodków. Maluszki po urodzeniu potrafią bowiem budzić się na jedzenie nawet kilka, kilkanaście razy w ciągu nocy.

Na co zwrócić uwagę, kupując koszulę do karmienia piersią?

Coraz więcej sklepów, nie tylko tych dedykowanych młodym mamom, ale i sieciówek, ma w swojej ofercie odzież nocną dopasowaną do wymagań mam karmiących. Warto więc zajrzeć i do sieci, i do sklepów stacjonarnych, do małych butików i sieciówek.
Najważniejsze jednak, by koszula miała wygodny krój, by była uszyta z przyjemnego w dotyku, naturalnego, pozwalającego skórze oddychać materiału. Zapięcie musi być wygodne i działać bez zarzutu. Jedne mamy postawią na zameczek, inne wolały będą klasyczne guziczki. Ważne, by w wybranej koszuli do karmienia czuły się komfortowo i pewnie.