Najbardziej znane kroje i style swetrów

Swetry damskie, bluzy, krótkie sweterki czy golfy. Ich rodzajów i krojów jest naprawdę sporo. Chyba nie ma kobiety, która miałaby w swojej szafie wszystkie wzory. Jakie są najbardziej znane i rozpoznawalne rodzaje swetrów damskich? Czy naprawdę można je jakoś zebrać i pogrupować?

Krótkie swetry

Każdy kojarzy takie sweterki damskie kończące się w okolicach pasa. To urocze kroje, spośród których można rozróżnić wzory rozpinane, wiązane kopertowo czy zakładane przez głowę. Mają one również różne rodzaje dekoltów: w serek, łódkę albo okrągły. Możemy do tej grupy zaliczyć także sweterki z golfem. Nie wspomnę nawet o różnorodności materiałów, z jakich są wykonane, bo krata czy gładkie to jedynie początek długiej listy.

Swetry długie i oversize

To z reguły duże i obszerne swetry, najczęściej sięgające poniżej bioder albo nawet do kolan. Z pewnością dają przyjemne ciepło i wygodę w mroźne zimowe dni. Warto wspomnieć tu także kardigany damskie: wiązane albo bez zapięcia, a również takie z kapturem na wypadek jesiennej słoty. Tworzone są z grubych mięsistych materiałów, ale znajdziemy również nieco lżejsze, które można nosić nawet wiosną czy latem.

Klasyka i ponczo

Przyjemne swetry z warkoczem to chyba absolutna klasyka. Robione maszynowo albo na drutach, z grubym, mięsistym ściegiem, z pewnością znajdą się w każdej szafie. No i na koniec klasyczne ponczo, wzorzyste albo gładkie, które można nosić samo lub narzucić na kurtkę. Z pewnością to nie wszystkie wzory i wiele można by wymieniać, ale podane zostały tu chyba jedne z ważniejszych i bardziej znanych krojów.