Staniki sportowe – dlaczego warto je nosić?

Kompletując zestaw do ćwiczeń, kobiety najczęściej stawiają na wygodę. Strój sportowy musi być elastyczny gdyż nie powinien krępować ruchów czy obcierać skóry. Ubranie i obuwie to jednak nie wszystko. Bardzo ważną rolę pełni bielizna czyli odpowiednie majtki i staniki. Dlaczego to takie ważne? O czym powinna pamiętać każda kobieta?

Biustonosze sportowe 

Staniki opracowane przez firmy produkujące odzież sportową mocno podtrzymują biust nawet pod wpływem silnych wstrząsów. Specjalistyczne biustonosze sportowe (https://messimo.pl/biustonosze,c86.html) zapewniają nie tylko wygodę podczas treningu, ale także odpowiednie podtrzymanie i unieruchomienie piersi. Można je znaleźć m.in. na stronie sklepu internetowego Massimo, w którym każda wielbicielka aktywnego trybu życia znajdzie coś dla siebie. 

Dlaczego podtrzymanie piersi podczas treningu jest tak istotne?

Z pewnością najwięcej wiedzą na ten temat właścicielki dużych piersi. Im większy biust tym większy ciężar. W czasie biegania czy tańca piersi mogą po prostu boleć. Oprócz tego mogą przeszkadzać, odbierać dynamikę lub swobodę ruchu. Ciężko poświęcić się trenowaniu, kiedy ciągle przeszkadza falujący biust. Jets to nie tylko mało wygodne, ale także niezbyt przyjemne. 

stanik

Jest jeszcze druga, nieco ciemniejsza strona medalu. Kobiece piersi nie nie posiadają mięśni. Ich wygląd zależy przede wszystkim od kondycji skóry, a także od więzadeł zbudowanych z tkanki łącznej. Są to tzw. podwieszenie więzadłowe sutka, a także więzadła Coopera. Te wyjątkowo delikatne struktury przy dużych wstrząsach i obciążeniach mogą się rozciągnąć, a to z kolei wzmaga szybsze opadanie piersi i oczywiście negatywnie oddziaływuje na ich wygląd. Właśnie dlatego warto nosić staniki sportowe od renomowanych producentów, przy czym warto pamiętać o właściwym doborze rozmiaru.