Biustonosze bez fiszbin to „must have” dla mam karmiących

Każda kobieta, przygotowując się do porodu, musi pamiętać o zakupie szeregu ważnych akcesoriów. Jeśli młoda mama wie, że zamierza karmić piersią, zakupić musi również specjalny stanik do karmienia.

Zalety biustonoszy do karmienia

biustonosz czerwony

Staniki dla mam karmiących wyróżniają się przede wszystkim odpinaną miseczką. Dzięki temu młoda mama w szybki i prosty sposób zyskuje dostęp do piersi i może natychmiast nakarmić swoje dziecko. Jest to niezwykle wygodne, nie trzeba zdejmować całego stanika, by nakarmić noworodka. Bez takiej bielizny ciężko sobie poradzić, szczególnie w pierwszych tygodniach życia dziecko, ponieważ maluszki chcą ssać pierś nawet co pół godziny. Producenci wyposażają biustonosze dla mam karmiących w system z klipsem. Sposób ten pozwala na szybkie odsłonięcie piersi i równie szybkie jej zakrycie. Pierś nawet po odsłonięciu nadal jest podtrzymywana kawałkiem materiału.

Biustonosze bez fiszbin

Położne polecają przede wszystkim biustonosze bez fiszbin dla karmiących. Staniki takie są bardzo miękkie i elastyczne, dopasowują się do sylwetki młodej mamy. Ich największą zaletą jest brak ucisku na pierś. To ważne, ponieważ piersi na początku drogi mlecznej mogą być bardzo tkliwe. Nawet najmniejszy ucisk może spowodować zator w kanaliku mlecznym, co wiąże się z dyskomfortem i bólem. Zatkany kanalik może prowadzić nawet do zapalenia piersi. Właśnie dlatego biustonosze bez fiszbin są najbardziej polecane. Biustonosze bez fiszbin są bardziej komfortowe i sprawdzą się nawet podczas karmienia na leżąco. Niektóre kobiety karmiące muszą nosić stanik również nocą (z powodu intensywnego wypływu pokarmu), a stanik bez fiszbin nada się do tego idealnie.