Elaganckie spodnie damskie – najmodniejsze modele i fasony.

Dzisiejsza moda pozostawia wiele swobody w kwestii ubioru. To, co jeszcze niedawno było nie do pomyślenia, dziś jest już standardem i nikogo nie dziwi. Moda się zmienia, a wraz z nią my sami. Dzięki temu zyskujemy nowy sposób patrzenia na ubiór i nie boimy się eksperymentować. Nie inaczej jest w kwestii stylu eleganckiego. Duże pole do popisu mamy w szczególności przy wyborze spodni. Jak wybrać modne i wygodne spodnie, które będą jednocześnie prezentować się elegancko?

Najmodniejsze fasony wśród eleganckich spodni

Do najmodniejszych fasonów spodni eleganckich należą:

  • spodnie cygaretki,
  • spodnie flare i spodnie szerokie,
  • legginsy i joggery.

Niekwestionowanym hitem już od kilku lat pozostają spodnie typu cygaretki. Te eleganckie spodnie damskie sprawdzą się dla miłośniczek prostoty i minimalizmu. Nieco więcej swobody w eleganckiej stylizacji wprowadzają spodnie szerokie, lub tzw. spodnie flare. Doskonale sprawdzą się do biura, na spotkania biznesowe, a także eleganckie wyjścia. Legginsy i joggery także mogą służyć jako spodnie eleganckie, wystarczy je odpowiednio połączyć, np z marynarką lub kardiganem.

eleganckie spodnie damskie

Jak dobrać odpowiednie spodnie do typu sylwetki?

Eleganckie spodnie damskie będą prezentować się dobrze wtedy, gdy wybierzemy model i fason odpowiedni do naszej sylwetki. Aby optycznie wydłużyć nogi powinno się dobrać spodnie z wysokim stanem, natomiast jeśli zależy nam na optycznym wyrównaniu proporcji ciała, sprawdzą się spodnie z rozszerzaną nogawką.