Bokserki męskie – czym się kierować przy wyborze?

Każdego dnia mężczyźni dbają, aby ich stylizacje były modne, a jednocześnie wygodne i komfortowe. Najczęściej jednak zapominają o odpowiednim wyborze bielizny, gdyż nie jest ona widoczna. Jest to duży błąd, gdyż ma ona wpływ na poczucie komfortu oraz zdrowie. Najpopularniejszym wyborem wśród płci męskiej są bokserki. Jakie wybrać i czego unikać?

Czego unikać wybierając bokserki?

bokserki męskie

Najważniejszą kwestią jest materiał – należy unikać materiałów sztucznych takich jak np. poliester, czy poliamid. Noszenie bielizny wykonanej ze słabego tworzywa o kiepskiej jakości może doprowadzić do odparzeń, otarć, a nawet do uczulenia. Istotny jest odpowiedni rozmiar – bokserki męskie nie mogą być zbyt obcisłe, ponieważ ograniczają ruchy i dodatkowo mogą wpłynąć
na obniżenie płodności. Zbyt luźne z kolei wymagają częstego poprawiania, a w przypadku obcisłych spodni, marszczenia nadmiaru materiału byłoby widoczne i nieestetyczne.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru bokserek?

Należy zacząć od materiału – powinien on być naturalny. Doskonałym wyborem będzie bawełna, która jest hipoalergiczna i przewiewna. Dobrze sprawdzą się modele z Messimo.pl, które posiadają w składzie bawełnę z domieszką elastanu. Pozwoli to na dopasowanie bokserek do ciała przy jednoczesnej swobodzie ruchów. W przypadku doboru bielizny do eleganckich stylizacji np. do garnituru najlepiej sprawdzą się bokserki bezszwowe, które przylegają do ciała – pozwoli to uniknąć marszczenia materiału i odznaczania na spodniach.