Calvin Klein – klasyczny minimalizm

Lata 90 kojarzą się między innymi z minimalistycznym stylem. A symbolem tego trendu jest firmą Calvin Klein. To właśnie ten gigant modowy wylansował taką gwiazdę, jak Kate Moss.

Styl minimalistyczny, czyli jaki?

Minimalizm w modzie charakteryzuje się ograniczoną paletą kolorystyczną. Wielbicielki tego stylu bardzo często noszą ubrania w kolorach:

  • czarnym
  • białym 
  • granatowym 
  • szarym
  • beżowym.

Jeśli chodzi o fasony czy ozdoby, to w tym przypadku mniej znaczy zdecydowanie więcej. Liczy się przede wszystkim dobre dopasowanie ubrań do sylwetki. Minimalistki wybierają klasyczne wzory i kolory, dlatego w tym przypadku warto zainwestować w ubrania świetnej jakości Calvin Klein dostępne na Messimo.pl. Wszak czarny golf z kaszmiru czy klasyczny trencz będą nam służyć przez wiele sezonów. Ubrania vintage mogą nosić kolejne pokolenia kobiet.  Nie ma lepszej i bardziej osobistej pamiątki po ukochanej mamie czy babci. Dodatkowo warto zaznaczyć, że rzeczy vintage sprawiają, że nasze stylizacje są unikalne.

Czy styl minimalistyczny pasuje do każdej kobiety?

Oczywiście, że tak. Pod warunkiem że ona sama dobrze się czuje w takiej estetyce. Poza tym mody i najnowszych trendów nie należy traktować zbyt rygorystyczne. Styl ubierania musi pasować do naszej osobowości. I to my musimy czuć się w naszych ubraniach komfortowo. Naturalne jest też to z biegiem czasu nasz styl ubierania ewoluuje. Przecież zmieniają się nasze potrzeby, styl życia i oczekiwania co do ubrań.