Kurtka softshell — jak ją wybrać?

Kurtka typu Softshell ostatnimi czasy stała się bardzo popularną częścią garderoby. Najważniejszą jej zaletą jest duża uniwersalność odnośnie do zastosowania. Jest idealna w czasie intensywnej aktywności fizycznej, praktyczna podczas pobytu w mieście, wybrane modele sprawdzają się również w czasie dłuższych wycieczek po górach. Kurtka Softshell ma również liczne cechy charakterystyczne, o których warto wiedzieć. Jak wybrać kurtkę softshell w patagonia sklep?

Wybór odpowiedniej kurtki softshell — co jest najważniejsze?

Najważniejszą kwestią, z której trzeba sobie zdawać sprawę przed kupnem kurtki, to fakt, iż softshelle nie zastępują kurtek przeciwdeszczowych. Nie są one po prostu wodoodporne. Stworzono je jako swego rodzaju kompromis. Z wytrzymałego tria: kurtka z membraną, polar i bielizna termoaktywna zostały wybrane takie cechy, które są bardzo uniwersalne. Kurtka typu softshell umożliwia oddychanie skórze i jest wiatroszczelna, zaimpregnowana na nieduży deszcz i czasami może mieć wyściółkę zapewniającą komfort termiczny. 

W czasie ładnej pogody pod softshell powinno się zakładać wyłącznie jedną warstwę, na pewno oddychającą — wówczas kurtka ta będzie w stanie najlepiej odprowadzać nadmierną parę wodną. W zimie kurtki softshell nie zapewniają odpowiedniej termiki, aby ją osiągnąć niezbędna będzie kolejna warstwa. Celem zachowania najważniejszych cech, jakimi powinny się charakteryzować tego typu kurtki, dodatkową warstwę należy założyć pod nie, nie zaś na nie.